YENİ TRANSIT CUSTOMYENİ TRANSIT CUSTOM

Her zaman sağlamlığı, fonksiyonelliği ve güvenilirliği ile tanınan Transit

Custom, şimdi daha yenilikçi özellikleri ve akıllı teknolojileriyle daha yüksek

verim, tasarım ve işçilik sunuyor. Daha sofistike ve rafine Transit Custom,

direksiyonuna geçmeniz için sizi bekliyor!

Daha fazla güç, daha az emisyon

Gelişmiş 2.0 Ford EcoBlue motor teknolojisi ile Yeni Transit Custom, Euro Stage 6 emisyon standartlarını karşılayacak, emisyonları azaltacak ve kullanım maliyetlerinizi düşürecek şekilde tasarlandı. 2.2 Duratorq motorlardan daha küçük olmasının yanında daha fazla güçle yola çıkmaya hazır!

SYNC3: Ellerinizi direksiyondan çekmeden kontrole hazır olun

8” dokunmatik ekranlı Ford SYNC 3 teknolojisi, yolculuk sırasında Türkçe sesli komutlarla bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziği kontrol etmenizi sağlayan gelişmiş bir sistemdir.

Treylerinizin güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrol sistemi, treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar, sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Yük alanında sınıfının lideri

Yeni Transit Custom'da standart 2,4 m x 1,2 m boyutlarındaki paneller veya üç euro palet kolayca taşınabilir. Elverişli ve yenilikçi yük alanı uzunluğu sayesinde, ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 m uzunluğundaki yükler de taşınabilir Cam Ara bölme ile birlikte araç toplamda altı metreküplük bir yük alanı sağlar. Üstelik bu yalnızca kısa dingil mesafesine sahip (L1) (kısa şasi) modellerin sahip olduğu bir özellik! Uzun dingil mesafesi sahip model (L2) (uzun şasi) ise 6,8 metreküp yük alanı sunar. Sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yan yükleme kapı açıklığına sahiptir. Kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması da yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlar.


Modern ve şık tasarım arayanlara

Bir dizi yeni modern dış tasarım detayları arasında özgün Ford Altıgen ızgara ve

gizli sürgülü yan yük kapı rayı bulunuyor. Seriye bağlı olarak seçebileceğiniz

Halojen ve LED gündüz farları veya opsiyonel olarak sunulan yüksek

yoğunluklu HID Xenon ön farlar ile bütünlük sağlayan yeni dinamik dış tasarımı

ile yeni Transit Custom'la tanışmak için sabırsızlanacaksınız!

Gündüz yanan lambalarıyla ultra-parlak ön farlar
Özel yeni üç çubuklu altıgen ızgara
Göz alıcı yeni jant tasarımı
Olağanüstü erişim sayesinde yüklemek daha kolay
Modern dış gövde stiliyle fark yaratın

Yeni iç hacim: Akıllı çözümler için

Şimdi olağanüstü düzeyde konfor ve işçilik sunuyor!

Olağanüstü işçilikle akıllıca tasarlanmış yeni sürücü kabini
8” dokunmatik ekranlı Türkçe sesli kontrol edilebilen SYNC 3 teknolojisi
Daha dayanıklı, daha kullanışlı, daha akıllı
Yük alanına erişimi kolaylaştıran tasarım
Her türlü ihtiyacınıza uygun akıllı eşya bölmeleri
Ferah ve geniş iç mekan

Buz Beyazı
Spor Kırmızısı
Blazer Mavisi
Aytozu Gri
Manyetik Gri
Kumsal Gri
Pasifik Mavi
Karnaval Turuncu
İnci Siyahı

Çevik ve kolay sürüş

Yeni Transit Custom, sürüşü daha da kolaylaştıran çok sayıda akıllı özellikle

birlikte sunulmaktadır.

Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu

özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü

indirin.

Güvenli sürüş ve benzersiz bir stil için LED gündüz farları

Yeni Transit Custom'ı özgün kılan bir görünüm sunar; gündüz fark edilmenize, gece ise net biçimde görülmenize yardımcı olur.

Dinamik LED ön farlar

Otomatik far sensörleri gün batımı ya da diğer nedenlerle ışıkta oluşan azalmayı algılar. Bu tür durumlarda otomatik farlar kendiliğinden yanar ve sürücünün karanlıkta görmesine yardımcı olur.

Otomatik Uzun Far özelliği ise, karşıdan gelen ya da öndeki araçları algıladığında uzun farları geçici olarak kısarak diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önler. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Ön ve arka park mesafe sensörleri, aracınızın önündeki veya arkasındaki engellerle aranızdaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verir.

Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi

Şiddetli, fırtınalı hava şartlarında şeritte kalmaya yardımcı olmak için aracın ne zaman rüzgardan etkileneceğini anlamak Elektronik Stabilite Kontrol Sistemi'nin görevi!

Ford SYNC Acil Durum Yardımı

Ford SYNC özelliğinin önemli bir parçası acil durum yardımıdır.* Hava yastığının devreye girdiği veya benzin pompasının devre dışı bırakıldığı bir kaza durumunda, bu teknoloji Bluetooth® ile eşleşmiş ve bağlı bir cep telefonunu kullanarak acil durum hizmetlerine direk bir arama yapmanıza yardımcı olur. Aramayı sonlandırmayı tercih edebilirsiniz veya ihtiyaç hissederseniz bu hizmetle konuşabilirsiniz. Bu sistemin en önemli özelliği GPS koordinatlarınız gibi çok önemli bir bilgiyi siz sağlayamasanız bile karşı tarafa sağlayabilmesidir.

*Ford Acil Durum Yardımı 40’ın üzerinde Avrupa ülkesinde çalışmaktadır. Bu özellik bir hava yastığı devreye girdiğinde (diz hava yastıkları hariç) veya bir kaza olduğunu kaydeden bir sensör benzin pompasını devre dışı bıraktığında, uyumlu bir cep telefonuyla eşleştiği zaman ve bu cep telefonu yanınızdaysa çalışır. Acil Durum Yardımı Avrupa’da konuşulan tüm dillerini desteklemez.


Performans ve verimliliğin mükemmel dengesi

Yeni Transit Custom, olağanüstü yakıt verimliliği ve düşük emisyon ile rafine gücün ödünsüz bir birleşimini sunmak üzere tasarlanmıştır.

Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

Gelişmiş performans

Gelişmiş güç ve tork, Ford EcoBlue 2.0 litre motor yelpazesi ile sağlanmaktadır. Son derece sıkı Euro Stage 6 emisyon mevzuatına şimdiden uyum sağlayan bu gelişmiş güç aktarım mekanizmalarının avantajları bir dizi akıllı teknolojilerle desteklenmektedir.

Kirliliği önleyen katkı maddesi

Seçici katalitik indirgeme sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için üre/su bazlı AdBlue® sıvısını kullanır. Daha sonra bir partikül filtresi, aracın egzozuna yayılan katı parçacıkların %99'undan fazlasını indirger. Doğru şekilde çalışması için, Ford EcoBlue 2.0-litre motorunuzun AdBlue® deposu AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi düştüğünde, sistem uyarı ışıkları yanacaktır.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle yakıt tasarrufu sağlar

Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, bu teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak far, klima, radyo ve Ford SYNC sistemi gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a varan yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Start-Stop özelliği şehir trafiğinde verim sağlamak için tasarlanmıştır.

SelectShift otomatik şanzıman

170 PS motorlar, altı ileri vitesli SelectShift otomatik şanzımana sahiptir. Geniş bir yelpazede şasi tipleri ve Azami Yüklü Ağırlık değerleri ile birlikte sunulan vites sistemi, özellikle yoğun trafikte sorunsuz ve rahatlatıcı bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Tam otomatik Selectshift Şanzımanı, istediğiniz takdirde panel üstündeki vites kolundaki düğmeler ile devre dışı bırakıp manuel kullanıma geçebilirsiniz. Aynı zamanda daha zorlu sürüş şartlarında (kaygan zeminlerde ya da dik yokuşlarda) dişlileri kilitleme imkanını da sunar


Çağdaş görünüm, olağanüstü konfor

Dayanıklılığın fonksiyonellikle buluştuğu, mükemmel işçilik ürünü olan sürücü kabinine hoş geldiniz! Farklı ihtiyaçlarınıza özel eşya bölmeleri sağlayan akıllı tasarımı ve Ford SYNC 3 gibi bir dizi akıllı teknoloji, aracınızı konforlu bir mobil ofis olarak kullanmanıza imkan sağlar.

Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

SYNC3: Ellerinizi direksiyondan çekmeden kontrole hazır olun!

8” dokunmatik ekranlı Ford SYNC 3 teknolojisi, yolculuk sırasında Türkçe sesli komutlarla bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziği kontrol etmenizi sağlayan gelişmiş bir sistemdir.

Rahat yolculuklar için tasarlanmış koltuklar

Yeni ön koltuk tasarımları; daha fazla destek, ekstra konfor ve daha rahat yolculuklar için geliştirilmiş koltuk geometrisi, daha kalın iplikten kumaşlar ve daha ince olmakla birlikte daha dayanıklı dikişler içermektedir. Oturma konfigürasyonları olarak;Transit Custom Kombi ve Kombi Van modeli ikinci sıra 2+1 flamingo koltuk içermektedir.

Yolculuklardaki ofisiniz

Esnek ikili ön yolcu koltuğunun altında, örneğin bir dizüstü bilgisayarın, dosyaların ve diğer kullanışlı ofis aksesuarlarının rahatça yerleştirilebileceği büyüklükte bir bölme bulunur. Bu masa, dizüstü bilgisayar veya not panosunun kolaylıkla konulabileceği 345 mm x 240 mm ölçülerinde kullanım alanına sahiptir. Katlanır masa aynı zamanda iki bardak tutucu, kalem bölmesi ve elastik tutma kayışı içermektedir.

Her noktada kullanışlı eşya bölmeleri

Yeni Transit Custom, çok sayıda, kullanışlı eşya bölmesine sahiptir. Örneğin, gösterge grubunda kolayca erişilebilen bir eşya bölmesi bulunmaktadır. Gizli, kilitlenebilir torpido gözü (sadece deluxe serilerde sunulur), A4 dosyalar alabilecek büyüklüktedir. Değerli eşyalar için kullanışlı koltuk altı saklama bölmesi de mevcuttur. Sürücü ve ön yolcu koltuklarının arasına, katlanabilir bir bardak tutucu yerleştirilmiştir (yalnızca manuel vitesli modellerde). Üstelik aracın kapıları da A4 ebadında bir not panosu ve 2 litrelik meşrubat şişesi sığabilen geniş cepler ile maksimum eşya alanı sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Kabin sıcaklığını ayarlamak son derece kolay

Yeni Transit Custom, hem sürücü hem de ön yolcunun kolayca erişebileceği yeni ısıtıcı ve klima kumanda düğmeleri içermektedir. Sağdaki sıcaklık kontrol kadranı maksimum serinlik ve maksimum sıcaklık ayarı içermektedir; soldaki kadran ise sıcaklık ayarı maksimum dışında bir kademedeyken fan hızını kontrol etmek içindir. Araç özelliğine bağlı olarak, iki kadran arasındaki düğmeler; hava akış yönü (ön cam ve yüz, ayak), ısıtmalı ön cam, ısıtmalı arka cam, ısıtmalı aynalar ve klima kontrolü içindir.

Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, soğuk kış sabahlarında buzlu camlarınızla zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sadece bir tuşa basın, ultra ince filamanlar ısınarak sileceklerin buzunu gidermenin yanı sıra ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözsün.


Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

Treylerinizin güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrol Sistemi, treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar, sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Özellikle yüksek ağırlık merkezli durumlarda ve dışa eğimli virajlarda Ford'a özel Aktif Devrilme Kontrolü lastikleri yerde tutmaya yardımcı olur.

5 yıldızlı güvenlik

Yeni Transit Custom, güvenlikten ödün vermediğini Euro NCAP tarafından 5 yıldız ile ödüllendirilerek kanıtlamıştır.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Yüke Duyarlı Kontrol özelliği, Elektronik Stabilite Kontrol sistemini aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Bu özellik sayesinde Transit Custom'ın boş veya tamamen yüklü olması durumunda da, kontrol ve denge sağlanır.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Yeni Transit Custom'da, sürücü, yolcu ve hava yastıklarını etkinleştirmek için gelişmiş bir sistem bulunur.


Her işiniz daha kolay

Yeni Transit Custom daha kolay ve daha verimli çalışmanıza yardımcı olan pek çok akıllı ve pratik özellikle donatılmıştır. Geniş yük alanına erişimin son derece kolay olması ile Transit Custom'a yüklerinizi yerleştirmenin basitliğine şaşıracaksınız.

Bu sayfada gösterilen özellikler sadece seçili modellerde bulunabilir. Bulunduğu yerlerde, bu özellikler ayrıca opsiyoneldir. Daha fazla bilgi almak ve mevcut özellikleri görmek için broşürü indirin.

Yük alanında sınıfının lideri!

Yeni Transit Custom'da standart 2,4 m x 1,2 m boyutlarındaki paneller veya üç euro palet kolayca taşınabilir. Elverişli ve yenilikçi yük alanı uzunluğu sayesinde, ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 m uzunluğundaki yükler de taşınabilir Cam Ara bölme ile birlikte araç toplamda altı metreküplük bir yük alanı sağlar. Üstelik bu yalnızca kısa dingil mesafesine sahip (L1) (kısa şasi) modellerin sahip olduğu bir özellik! Uzun dingil mesafesi sahip model (L2) (uzun şasi) ise 6,8 metreküp yük alanı sunar. Sınıfındaki diğer araçlara kıyasla en geniş yan yükleme kapı açıklığına sahiptir. Kayar kapılarda bulunan yeni kontrol mekanizması da yükleme sırasında kapının güvenli şekilde açık tutulmasını sağlar.

Kullanışlı yük alanı uzunluğu

Yeni Transit Custom, yük alanının uzatılabilmesini sağlayan benzersiz bir özelliğe sahiptir. Aracın yolcu ile yük kabinleri, tam en ve boy ölçülerindeki bir camlı ara bölme paneliyle ayrılmıştır; bölmenin taban seviyesinde yukarı doğru katlanan bir panel bulunur. Bu sayede, kısa şasili modellerde bile 3 metreye kadar uzunluktaki yükünüzü arka kapıdan itibaren, ikili yolcu koltuklarının altına kadar uzatarak yerleştirebilirsiniz. Bu akıllı özellik, değerli malzemenizi tavan üzerinde açıkta taşımak yerine aracınızın içinde korumanızı sağlar.

Tam oturan yan kapı

Yeni gizli kayar kapı rayı, mekanizmayı gizleyecek şekilde zekice tasarlanmıştır. Bunun sonucunda aerodinamizmi artırmakta ve gürültüyü azalmaktadır.

Olağanüstü sağlam gövde ile maksimum koruma

Yolcu güvenlik kabininin parçaları da dahil olmak üzere, Yeni Transit Custom'ın kaportasının %40'ından fazlasında bor ve yüksek dirence sahip diğer çelik türleri kullanılmıştır. Bu sayede son derece hafif ve darbelere karşı dirençlidir. Aracın kaporta tasarımı, 4500 bilgisayar simülasyonu ve 30 araçla çarpışma testi uygulanarak geliştirilmiştir.

Yük tabanı için özel olarak geliştirilen koruma

Yük tabanı için özel geliştirilmiş, temizlenmesi kolay taban kaplaması sayesinde zemini korumak amacıyla ekstra bir şey yapmanız gerekmez. Ağır yüke dayanıklı olarak geliştirilen taban, yükün kaydırılarak yerleştirilmesini ve indirilmesini kolaylaştırır; daha hızlı, daha kolay süpürülüp temizlenmesini sağlar ve Van aracınızın amortisman sonrası değerinin korunmasına yardımcı olur. (Yük Alanı Koruma Kiti ile birlikte sunulmaktadır)

Daha pratik, daha güvenli yük bağlama sistemi

Çoğu araçta bağlama noktaları genellikle tabana monte edilir. Fakat yükünüzü bağlamaya çalışırken bunlara ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle, Transit Custom'da bağlama noktaları taban seviyesinden biraz yüksekte, yük bölümünün yan duvarlarında konumlandırılmıştır. Sistem sayesinde tabandaki engeller ortadan kaldırılmış, erişim kolaylaştırılmış, temizliği kolay özelliklerde yeni bir yük tabanı sağlanmıştır. Ayrıca bel ve omuz yüksekliğinde aracın yapısına yerleştirilmiş olan sabitleme noktalarının her biri otuzar kilo gibi önemli oranda yük taşıyabilir.

Kapılarınızı 90 derece açarak kilitleyin

Pratiklik ve kullanım kolaylığı açısından, arka kapılar 90 derece açıklıkta kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığı zamanlarda kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapıların iç kenarlarında yer alan yüksek görünürlüğe sahip çıkartmalar, ışığı yansıtarak yoldaki diğer sürücüler için aracı görünür kılan bir uyarı görevi görmektedir. Artık kapıları kapatmak da daha kolay çünkü gelişmiş hava tahliye menfezleri yük bölümünde hava basıncı birikimini engeller.

Dönüşler artık daha kolay

Yeni Transit Custom, sadece 11,6 metre ile bu boyda bir araç için olağanüstü bir dönüş çapına sahiptir. Bu sayede şehir içinde sürüş, park etme, yük alma ve indirme işlemleri çok daha kolay hale gelmektedir.

Prizler, girişler, bağlantı noktaları: Her şey elinizin altında

Direksiyon / gösterge grubu üzerinde yer alan bölme, bir çok faydalı özelliğin elinizin altında bulunmasını sağlar. Örneğin, 12V elektrik prizi, yardımcı giriş ve standart USB bağlantı noktası bulunmaktadır. İkinci bir 12V elektrik prizi ve USB bağlantı noktası ise vites kolunun hemen yanında, rahatça erişilebilen bir konumda yer almaktadır.
Ayrıca dilerseniz, 150 Watt güç sağlayan 240V bir priz de taktırabilirsiniz.


Vektörel Çizim Rehberi

Transit Custom modelini seçtikten sonra kişiselleştirmek için en uygun giydirme ölçüleri aşağıda belirtilmiştir.